Шкільне життя

Акція "Чиста річка"

В черговий раз учні, вчителі і технічний персонал нашої школи взяли участь в акції, яка має на меті збереження нормального екологічного середовища і прибирання русла річки Манявки.
Незважаючи на чималий обсяг роботи, учасники з великим ентузіазмом та відповідальністю поставились до цього важливого завдання і зробили свій вклад в очищенні та збереженні навколишнього середовища.





Всеукраїнська природоохоронна акція «Первоцвіт»




З метою формування в учнів екологічного світогляду, активної життєвої позиції, пропаганди дбайливого відношення до природи, естетичного виховання молоді, пропаганди знань про первоцвіти та запобігання їх варварському знищенню, розвитку в підростаючого покоління творчих здібностей і пізнавальної діяльності в закладі було організовано участь у природоохоронній акції «Первоцвіти». Проведено наступні заходи:
 - конкурс “День квітів” серед учнів молодших та середніх класів (конкурс малюнка, казок, віршів, вікторини);
 - конкурс листівок до весняних свят;
 - конкурс дитячої творчості;
 - бесіди «Що таке первоцвіт?»
Не знищуйте первоцвіти! Квітка у вазі – це полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде до лісу!
Проявіть екологічну свідомість – не зривайте і не купуйте ромовлялися від щирого серця!

Вітаємо переможців!

На виконання наказу управління освіти, молоді та спорту Богородчанської РДА від 27.01.2017 року № 33 «Про проведення районного етапу обласного конкурсу екологічних агітбригад», з метою активізації учнівської молоді в природоохоронній роботі, екологічному русі, виявлення і поширення нетрадиційних форм з набуття знань і досвіду розв’язання екологічних проблем 07 березня 2017 р. на базі районного будинку дитячої та юнацької творчості проведено районний етап обласного конкурсу екологічних агітбригад.
В конкурсі взяли участь колективи 12 навчально-виховних закладів.
За підсумками конкурсу відзначено належну підготовку та виступ агітбригади Манявського НВК. У виступі велика увага приділялась актуальності екологічних проблем своєї місцевості та шляхів їх вирішення по темі «Ландшафти як середовище життя та об’єкти охорони». Наші учні достойно представили наш заклад, стали переможцями районного етапу обласного конкурсу екологічних агітбригад та нагороджені грамотою управління освіти, молоді та спорту Богородчанської райдержадміністрації за зайняте ІІ місце (керівник Медик Г.П., вчитель біології, керівник гуртка «Юні екологи»).

Стрітення Господнє

Стрітення – свято сорокового дня від народження Ісуса Христа. Це свято принесення Святою Дівою Марією сина до Єрусалимського Храму. Ця подія описується у Євангелії. Як сказано, у той час збулася передбачена Богом зустріч Христа з праведним Симеоном. 15 лютого у нашій школі був проведений виховний захід «Стрітенська казка», який підготувала і провела Білусяк Н.П., вихователь підготовчих груп з дітьми старшого дошкільного віку. Свято було цікаве для учнів та вчителів. Веселі пісні, ігри та конкурси захопили усіх учасників дійства. Діти щиро раділи зустрічі весни та радісно проводжали зиму. Вони закликали весну з обрядовим печивом у вигляді жайворонків.

У цей День ми вітаємо всіх християн із цим Великим святом! Бажаємо всім Божих благословень, розради і підбадьорення! Зі святом Стрітення Господнього!

Зустріч з воїнами АТО

Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на Сході країни, на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України.
З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до рідної країни, гордості за наших захисників у Манявському НВК 13 березня була організована зустріч учнів з представниками ДУК Правий сектор – Білічаком Марком та Дубівим Володимиром. Це люди сильної волі, міцного характеру, впевнені в собі, справжні патріоти України. З глибоким сумом та болем в очах Дубів Володимир ділився з учнями спогадами, розповідав школярам, що пережив за час, проведений в зоні АТО. Своїм прикладом показав, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але і вчинками доводити це. Говорив про військові будні, а в залі панувала тиша…
Білічак Марко (керівник районного штабу Правого сектору) продемонстрував фото та подарував для школи гільзи, тубце «Муха», м’ячі (футбольний, гандбольний, м’яч для американського футболу) та пояси для вокальної групи дівчат. Його емоційна розповідь була наскрізь пронизана любов’ю до України, прагненням захищати рідну землю.
Учні 4-го класу привітали дорогих гостей цікавою концертною програмою на тему: «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття», яку підготували до дня народження Великого Кобзаря (класний керівник Вінтоняк Ольга Микитівна)
Запрошені гості щиро подякували дітям за свято, за те, що вони морально підтримують захисників своїми листами, малюнками. Ця підтримка для воїнів є надзвичайно важливою.
Такі зустрічі залишають у молодих душах віру у краще майбутнє України і нестримне бажання бути схожими на тих, хто зараз захищає суверенітет, свободу і цілісність нашої держави. Слова подяки і шани від всього педагогічного колективу та учнівської молоді прозвучали з вуст директора школи Білусяка Богдана
Завершилася зустріч світлиною на пам`ять.

 

Небесна сотня відійшла у вічність

Небесна сотня відійшла у вічність,
Героям слава! – не пусті слова
І пам’ятником хай нам стане
Нова країна сильна і міцна

Майдан!.. Одне слово, а стільки надії і тривог від цього слова, коли згадаєш події, які відбулися в лютому 2014 року. Те, що відбулось на майдані не може не змінити людину. Такий оптимізм не залишає байдужим нікого, вони сіють в душу зерна любові до Батьківщини, до боротьби, за краще майбутнє.
Майдан показав, що справжні українці готові віддати найдорожче – своє життя – заради країни,її процвітання. Він розбудив у людей почуття патріотизму, любові до України, гордість за свій народ.
В Манявському НВК відбувся День пам’яті Небесної Сотні на тему «Прислухайтесь: іде Небесна Сотня, ідуть Майдану вічні вартові» - учні 8-А класу, класний керівник Верхоляк Л. Я., а також зустріч учнів 3-Б класу, вчителька Гаванюк Н.М., з воїнами АТО на тему: «Нехай на світі спокій буде сьогодні, завтра, назавжди!».
Розпочався захід словами «Сьогодні ми зібралися тут, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.
Захід присвячений тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України спить у незнаних і безіменних могилах, синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість, і найдорожче – життя, тим хто лише починав жити, тим чиї душі уже на небесах.
Ведучі Соломон Тетяна, Шебунчак Дмитро розповідали, як на очах у всього світу влада розстрілювала свій народ, та люди не здавалися. Співали Гімн, а зі сцени лунали молитви, патріотичні пісні. Вони були безстрашні, не боялися ні кулі, ні вогню, вони були готові вмирати за нас, за своїх дітей, за Україну. Під час цього заходу учнями 8-А класу виконані сценки «Зустріч» в якій Денис Тимчук грав Роль Сергія Нігояна, Тарас Монастирецький був героєм Крут, Ломович Василь, Гап’як Денис, Вінтоняк Роман, Монастирецький Тарас, Тимчук Денис у супроводі музики демонстрували відео кліпи «Реквієм», «Мамо не плач», «Небесну Сотню Господи прийми», «Євромайдан – Щедрик».
Всім класом проспівані пісні «Свіча», «Молитва за Україну». Всі присутні вшанували Героїв Небесної Сотні і тих, хто загинув у зоні АТО, хвилиною мовчання.


На сході України триває війна.
Війна…Одне слово, а скільки тривоги від цього слова. В бібліотеці оформлена книжкова виставка «Боже, Україну збережи!», «Господи помилуй нас!», з якої учні беруть книжки за темами:
«За Україну, за її волю», «Герої не вмирають», «Боже великий єдиний нам Україну храни!».
Учні 3-Б класу, вчителька Гаванюк Н.М. На заході «Нехай на світі буде спокій сьогодні, завтра назавжди» запрошені учасники Богородчанського районного об’єднання воїнів АТО Гаванюк Олександр Дмитрович, Криховський Василь Олексійович, Бойченюк Ярослав Михайлович с. Хмелівка, Зваричук Дмитро Богданович – Росільна, Павликівський Володимир Романович – Іваниківка.
Ведучими заходу були Гоцанюк Софія, Трачук Анастасія. Учні розповідали вірші «На могилі героїв», «Герої не вмирають», «Вставай Україно», «За мир у всьому світі». Співали пісні «Служити солдатом», «Моя Україна», «Пісня на добро». Вінтоняк Діана, Заклевський Денис разом з ведучими поставили сценку «Проводжала мати сина на війну».
Від гостей виступив голова організації Богородчанського об’єднання воїнів АТО Гаванюк Олександр Дмитрович.
Ведуча Трачук Анастасія звернулась до гостей зі словами: «Дорогі наші герої!» Від щирого серця, від цієї душі, бажаємо вам міцного здоров’я, мирного голубого неба, щастя, добробуту і злагоди у вашій родині.


Україна заплатила високу ціну за свій Європейський вибір на майдані і продовжує платити у війні на Донбасі. А на війні, на війні: втрати, поразки, перемоги, відчай, розпач і сподівання… кожна перемога України, на жаль омиття кров’ю її найкращих синів. Гинуть безвинні люди. Загиблі воїни своїм життям спокутували вину за всіх!. І це має пам’ятати кожен!. Сьогодні, завтра, завжди. Без цього ми не зможемо відвідувати свою країну! Їхній подвиг завжди буде дороговказом для нинішнього і прийдешніх поколінь українців. Темні часи пройдуть. Буде хліб, будуть сміятися діти. Буде жити Україна.
Герої не вмирають.

Наш славний земляк

160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті великого сина українського народу Івана Яковича Франка відзначається в усій Україні. Наш обов’язок віддати шану Великому Каменяреві, який здобув світову славу і визнання на літературній ниві.
На базі Манявського НВК було проведено заняття на тему: «Життя та побут українського селянства кінця ХІХ ст. на прикладі драми І.Франка «Украдене щастя». Це заняття носило пошуково-пізнавальний характер, гуртківці були об’єднані в 3 групи: історики, літератори і актори. Історики надали нам історичну довідку життя та побуту українського села кінця ХІХ ст., літератори розкрили питання – селянська тематика у творах Каменяра. А потім життя і побут українського селянства відтворили на сцені.


«Як син селянина, вигодуваний твердим мужицьким хлібом, - говорив І.Франко, - я почуваю себе до обов’язку віддати працю свого життя тому простому народові». І.Франко був ідеальним знавцем суспільного життя кінця 19 ст. він знав запити, потреби і проблеми галичан із власного досвіду. Ще будучи малим, у батьковій кузні, хлопчик відчув себе частинкою громади, бо слухав розповіді сільських дядьків і був очевидцем місцевих подій.
Великий Каменяр, збираючи фольклор, бачив на власні очі злиденне життя земляків, які до сьомого поту працювали біля землі, шукали заробітків в нафтових копальнях, виживали безправні на службі у міщан без належних умов та соціального захисту.
Але найяскравіше подано картину сільського життя у драмі «Украдене щастя». Тут, крізь призму особистої трагедії персонажів, постає перед нами ціла панорама буденщини: сільські вечорниці, посиденьки в корчмі, пошуки заробітку, майнова нерівність, яка є першопричиною всіх бід.
Бачимо в драмі і традиційний національний одяг, і страви, і спосіб ведення господарства, і свята, традиції, обряди. 

Звичайно, що найкращою даниною Франку є читання його праць і їх популяризація, пізнання того, що він хотів донести до нас з вами.
Франкова спадщина чекає нового дослідження та подальших пошуків. Кожен погодиться, що Франко привертатиме увагу ще не одне покоління дослідників і краєзнавців.

Тиждень захисту дітей з обмеженими можливостями



Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час.
З метою привернення уваги суспільства до розв’язання проблем осіб із обмеженими фізичними можливостями у Манявському НВК проведений Тиждень захисту дітей з обмеженими можливостями. У рамках відзначення Міжнародного дня інвалідів у школі проведені наступні заходи - виховні години: «Діти-інваліди. Як їм допомогти?» (1-і кл.); «Будьмо милосердними!» (2-і кл.); «Люди з особливими потребами» (3-і кл.); «Толерантне ставлення до людей із особливими потребами» (4 кл.); «Міжнародний день інвалідів» (5 кл.); «Сприймайте нас такими, якими ми є» (6-і кл.); «Не будьмо байдужими!» (7-і кл.); «Дивіться на нас, як на рівних» (9-і кл.); «Людська байдужість – найбільший гріх сучасності» (10,11 кл.).
Соціальним педагогом Жидун Т.Я., практичним психологом Шевчук Н. Р. відвідано вдома дітину-інваліда.
Кюз Тетяна Олегівна народилася 9 травня 1996 року. Дівчинка народилася хвора, діагноз ДЦП I група А. Мама дівчинки відмовилася від неї, її позбавили материнських прав. Зараз мати проживає в Тернопільській області, має іншу сім’ю. Життям та здоров’ям Тетяни не цікавиться. Батько дівчинки помер. Зараз Тетяна проживає з бабусею, Жуковою Софією Михайлівною, яка оформила над дівчинкою опіку. Софія Михайлівна розповідає, що коли Таня була малою їй робили декілька операцій, але позитивного результату не було. Дівчинка не може самостійно сидіти, майже весь час лежить. У неї є проблеми з зором, а також вона погано говорить. Влітку дівчинку вивозять у колясці на прогулянку. Вона не може залишатися наодинці, з нею весь час повинен хтось бути. Найбільше Тетяна любить бути з бабусею, інколи з нею залишається тітка або двоюрідні сестри, але не надовго, бо дівчинка починає плакати.
Відзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед інвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре.
Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з обмеженими фізичними можливостями. Міжнародний день інвалідів нагадує нам, що поруч живуть люди з обмеженими можливостями, які потребують особливої уваги і яким ми повинні допомогти відчути себе рівними серед здорових співгромадян.

Мальовниче місто Галич


Візитною карткою минувшини нашого краю, безперечно, залишається Галич - місто галицьких князів. Воно виросло на високих пагорбах, які однаково є привабливими взимку чи влітку, навесні чи восени. Саме сюди, на галицькі пагорби ми разом із своїми учнями (9, 10 кл.) вирушили на екскурсію, де багато віків тому почало битись серце неповторної частинки України - Галичини, ймення якому Галич. Тепер давній Галич - національний заповідник. Тут можна побачити багату історію і славні діла великих галичан. Архітектурними пам’ятками є Старостинський замок, Mузей караїмської історії, Mузей етнографії та Церква Різдва Христового XIVст.
Ще один об'єкт, який радимо відвідати у Галичі, - храм Св. Пантелеймона. Це єдина споруда, яка збереглася із XIII століття. Давній храм на Виноградній горі дивом уцілів впродовж віків. У центрі Галича є площа «Ринок» для іноземних покупців, а також пам’ятник Данилу Галицькому – встановленому з нагоди ювілею Галича (1100р.), висотою 7,25м. У музеї історії Галича ми мали змогу побачити оригінальні знахідки, віднайдені під час археологічних розкопок. Особливо цікавими для огляду є численні кам'яні рельєфні та литі бронзові іконки, кам'яні хрестики різної величини, що входили до складу жіночих прикрас, різні види нагрудних хрестиків-енколпіонів. Все це свідчить про те, що наші предки були глибоко віруючими людьми і ця традиція залишається незмінною впродовж віків.

Акція триває



Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Усім їм, як ніколи, потрібні увага, добре слово, повага та любов небайдужих людей.
Свою увагу, тепло і підтримку в цей складний час дарують захисникам Вітчизни діти Манявського НВК, які долучаються постійно до акції «Дитячі серця героям». Діти пишуть листи, малюють малюнки, активно приносять продукти харчування. Усім небайдужа доля нашої Батьківщини.
За велику співпрацю щиру вдячність висловили громадська організація «Волонтерський центр», громадська організація «Самооборона Богородчанського району» та громадська організація «Майдан Богородчанського району». Директора школи Білусяка Б.В. та колектив Манявського НВК нагороджено Подякою.
Їхній обов’язок – захищати нас, а наш – допомагати їм. Тому підтримаймо один одного у такий нелегкий для усіх українців час та молімося за долю нашої неньки України!


Голодомор 32-33р.р. - геноцид народу України

Хто знав, хто вік смертям і стратам лік?
Де фільм, який нам показав би голод,
Отой проклятий 33-й рік?
Який співець поему склав про холод,
Чи розповів, як то людей в наш вік
Крушив і чавив пролетарський молот?
В скількох кровях купаючи той герб,
Жнива справляв на людській ниві серп?
Юрій Клен «Прокляті роки» (1937)



В листопаді є особлива дата: четвертої суботи місяця в усій Україні відзначають День пам’яті жертв голодомору.
У цей день вшановують загиблих від голоду людей, запалюючи свічку пам’яті.
На вшанування пам’яті усіх загиблих в роки голодомору в нашій школі проведений загальношкільний захід: «Голодомор 32-33р.р. – геноцид народу України», який підготували учні 9-х класів (кл. керівник Винник М.Д.), запалено свічку пам’яті.


Наприкінці учні помолилися за невинні душі. Хай ніколи не буде голоду, не буде війни, ненависті та жадоби між людьми.

День української писемності та мови

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Установлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
За православним календарем - це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця - письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова.
Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».
Традиційно в нашому закладі в День української писемності й мови учні 3-Б класу зі своєю вчителькою Гаванюк Н.М. провели свято «Мова-душа народу». Під час заходу школярі славили нашу наймелодійнішу у світі мову, яка свідчить про ніжну, ліричну і поетичну душу українського народу.

Також у День української писемності та мови на Українському радіо відбулася трансляція 16-го радіодиктанту національної єдності. Акція мала на меті об’єднати всіх небайдужих навколо українського слова. Учні та вчителі нашої школи також приєдналися до акції і написали диктант «На зламі тисячоліть».

 

74-річчя від створення УПА

На безкраїх полях пробудилось жито,
Уквітчала луги синьоока весна.
Впав повстанець в бою, а йому б тільки жити,
Залишилася мати у нього одна.
Перенесли його на крилі плащпалатки,
Наче вирвали з пащі страшного вогню.
Впав повстанець в бою, пам’ятайте, нащадки,
Ми платили за волю велику платню.

Цьогоріч Україна святкує 74-річчя від створення УПА. Останніми, хто із зброєю в руках боронив рідну землю були воїни УПА. 74 роки минуло з того часу, Україна стала вільною, здобула незалежність, ми маємо змогу навчатись рідною мовою. Але ми не маємо права забувати свою історію, бо народ, який забуває своє минуле, не має майбутнього. Тому, як і щороку, 14 жовтня, ми вшановуємо пам'ять героїв Української Повстанської Армії. 
Класні керівники провели виховні години, присвячені створенню УПА, де розповіли учням про найвідоміших членів армії та їх вагомий внесок у формування вільної незалежної держави. 
В шкільній бібліотеці створено також куточок-виставку «Сторінками історичних подій», де всі зацікавлені можуть додатково ознайомитись з подіями часів визвольної боротьби УПА. 
Напередодні 14 жовтня у школі відбувся урочистий захід на тему «Здобудеш Україні волю, або загинеш у боротьбі за неї», який підготували учні 8-Б класу (кл.керівник Вінтоняк І.Б.). На заході прозвучали поезії про УПА та відеокліпи. Учні та вчителі вшанували пам'ять всіх тих , хто віддав життя за свободу України хвилиною мовчання.

Юні лісові рейнджери

У вересні 2016 року БФ «Центр громадських ініціатив» у рамках реалізації проекту «Юні лісові рейнджери», що фінансується US Forest Service International Programs (Міжнародні програми Лісової Служби США) оголосив конкурс серед навчальних закладів щодо створення та організації системної діяльності на базі шкіл клубів «Юних лісових рейнджерів».
Метою діяльності таких клубів мало б стати зацікавлення учнів шкіл до природоохоронної діяльності, популяризація дружнього до природи стилю життя, привернення уваги до питань ефективного природокористування та налагодження активної співпраці з місцевими лісництвами.
Наш заклад подав заявку на участь у конкурсі по створенню та організації системної діяльності на базі областей клубів «Юні лісові рейнджери». Вчителем біології Струтинським Р.Р. було подано проект по створенню клубу за підтримки МГЕО «Наш дім Манява». До клубу прийнято 15 учнів, які будуть брати участь у природоохоронній діяльності.
З приємністю хочемо повідомити, що у результаті проведеного конкурсу проектна заявка Манявського НВК отримала схвалення групи незалежних експертів і стала переможцем конкурсу!

Зустріч переможців відбулася у м. Перечин Закарпатської обл. Керівником групи від нашого закладу був учитель біології Струтинський Р.Р., членами делегації: лісничий Манявського лісництва Гоцанюк І.Б., учні 9-А кл. - Гаванюк Р.А., Князевич І.М. На протязі трьохденної зустрічі відбулися цікаві тренінги, представлення візиток, обмін досвідом між учасниками проекту, екскурсії.




Тихо осінь ходить гаєм

Краса навколишнього світу дивує, чарує і заворожує людські серця з самого раннього дитинства. Ще зовсім маленькою дитина усміхається до квіточки, дивується, коли «квіточка» летить і це зветься — метеликом. А пташечка «розмовляє» до пташечки і незрозуміло, про що... Серце дитини розкрито для краси і добра. А тому його треба наповнити красою, щоб було мудрим і добрим. Щоб було щедрим і щирим. Щоб випромінювало світло і тепло.
А Земля — космічна перлина! На ній стільки краси! Кожна билинка — неповторна, кожна квіточка — неперевершений витвір природи, лише умій розгледіти, придивись, і ти відкриєш у ній — дивосвіт!
Україна багата чудовими краєвидами, бо все в нас є: гори і долини, ріки швидкі і повільні, потічки співучі й дзвінкі, веселі струмочки, дзеркальна гладь озер, ліси дрімучі, поля квітучі і тепле море! А ще є діти, наші діти, яких треба вчити дивуватись, любити і леліяти цей неповторний і дивний світ. Тому так багато приділяється уваги у початкових класах вивченню навколишнього світу. Розповіді, вірші, казки про природу на кожну пору року розвивають світогляд дитини, виховують в неї інтерес до вивчення природи; екскурсії вчать спостерігати, а все це разом — живить душу дитини, робить її небайдужою до всього живого, до казкового, чарівного світу, в якому ми живемо.
Щоб згуртувати дитячий колектив, здружити батьків і дітей, бо їм же вчитися разом ще довго і довго, разом долати труднощі і радощі шкільного життя, у листопаді проводиться таке гарне дитяче свято — осені і врожаю. Підготували це свято класні керівники Білусяк Н.П., Монастирецька Л.І. 

Це свято веселе і радісне для дітей і їхніх батьків, бо вперше на шкільній сцені пробують свої сили маленькі школярі. Діти вперше відчувають неабияку відповідальність за свою роботу, свій виступ, бо ж треба все зробити якнайкраще! Тож нехай перша осінь у школі для першокласників буде щасливою, доброю і неповторною, щедрою на радість. І хай запам’ятається перше свято у школі і дітям, і батькам на довгі шкільні роки.

Осінній вернісаж

Я в казку двері прочинила,
А всюди золото лежить.
Це осінь жовта, світла, мила
До мене казкою летить
Під ноги золото скидає:
Бери ось, скільки донесеш!
І так вже щиро догоджає,
Що в руки листячко береш.

Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненністю кольорів і відтінків, а ще дивовижною неповторністю краси природи. 
Кожного року у Манявському НВК відбувається свято осені «Щедрість рідної землі» та осіння ярмарка. Це одне з найулюбленіших свят у школі, яке проходить у два етапи: у молодшій та у старшій школі. Діти готують цікаві композиції та дуже чекають свята. 
Приємно відзначити, що всі учні виявили творчий підхід, вишуканий смак та неабияку фантазію при створенні своїх робіт. 
Нікого не залишили байдужим різнокольорові букети з елементами художнього оформлення, квітково-фруктові композиції, прикрашені дарами осені, пожовклим листям. Деякі роботи сповнені глибоким символічним змістом, інші – тонким гумором, притаманним лише творчій душі дитини. 
Кожна композиція була цікавою по-своєму: 
Номінація «ТВОРЧІСТЬ» - композиція «Ми-діти однієї матері-українки і годує нас одна земля-українська» (8-Б кл.). 
Номінація «Патріотизм -композиція «І настане час, коли один скаже: «СЛАВА УКРАЇНІ!» (5 кл.). 
Номінація «РОМАНТИЧНІСТЬ» - композиція «Стояв старий з молодою, як із ягідкою» (6-А кл.). 
Номінація «НАЦІОНАЛЬНИЙ КОЛОРИТ» - композиція «Встала мати Україна, сонце засвітила…» (8-Акл.) 
Номінація «ОРИГІНАЛЬНІСТЬ» - композиція «Для Росії від України» (9-А кл.). 
Номінація « КРЕАТИВНІСТЬ» - композиція «Наша Україно! Ми твоя надія…» (2-Б кл.). 
Номінація «ВИТОНЧЕНІСТЬ» - композиція «Сучасна Україно, трояндою квітни» (3-Б кл.). 
Номінація «НАТХНЕННЯ» - композиція «Ласкава осінь вже прийшла…» (3-А кл.). 
Номінація «НІЖНІСТЬ» - композиція «Люблю тебе, Вітчизно, мила Україно…» (2-А кл.). 
Номінація «ПЕРСПЕКТИВНІСТЬ» - композиція «Це образ твій світлий, моя Україно!» (4 кл.) 
Усі роботи разом створили неймовірну квіткову красу, якою милувалися учні, батьки та учителі школи. Разом з цікавістю роздивлялися, коментували композиції, а потім фотографувалися на згадку. 
Окрім квіткового розмаїття присутніх приємно вразила домашня випічка, якою всім кортіло якнайскоріше поласувати. Кошти, які були отримані в ході продажу учні передали пораненому односельчанину, воїну АТО Білусяку Володимиру Васильовичу та на організацію безкоштовного гарячого харчування учням, які потребують нашої допомоги. 

Вершина слави і гордості української нації

Україна надзвичайно багата своєю історією, автентичною культурою, мальовничими куточками. Морське узбережжя, широкі степи, гори, ліси – різноманіття її пейзажів вражає. Унікальні природні ресурси забезпечують відпочинок на будь-які смаки – від сонячних пляжів до лижних курортів. Туризм є одним з найпопулярніших видів відпочинку. Подорожуючи, люди пізнають світ – історію, культуру, звичаї своєї батьківщини та інших країн, не лише відпочивають, а й збагачуються духовно. Подорожі дають нові емоції та враження, розширюють кругозір, дозволяючи дізнатися багато цікавого. 
День туризму Україна і весь світ святкує ось уже 37 років поспіль. Що це за свято, яку історію і традиції воно має? 
27 вересня – День туризму. А це означає, що всі люди в усьому світі, так чи інакше пов’язані з туризмом, екскурсіями і поїздками. День туризму – свято тих, хто хоч раз вибирався з повсякденної суєти на відпочинок в незвідані місця і тих, хто робить цей відпочинок комфортним. 
Всесвітній день туризму було офіційно засновано Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 році в Іспанії, в місті Торремоліно. Ця дата обрана в зв’язку з тим, що кількома роками раніше цього ж дня, 27 вересня 1970 року було прийнято Статут Всесвітньої туристської організації. Метою свята є примноження його внеску в економіку світової спільноти, зміцнення міжнародних зв’язків і світу. 
День туризму в Україні почали відзначати 27 вересня з 1998 року, після підписання відповідного указу «Про День туризму» з метою підтримки ініціативи Державного комітету України по туризму. Таким чином, це професійне свято отримало в Україні офіційний статус, хоча і не є неробочим днем. Адже для всіх людей так важливо бачити і насолоджуватися унікальною різноманітністю нашої планети і красою світу, в якому ми живемо. Тому Всесвітній День туризму закликає всіх звернути увагу на важливість і користь доступного туризму для суспільства. 
До святкування Дня туризму долучилися і вихованці Манявського НВК, взявши участь в обласному сходженні на г.Говерлу. Цього року навіть погода сприяла успішному подоланню найвищої вершини. У ласкавих променях бабиного літа школярі підіймалися схилами на вершину. Чудові краєвиди відкривалися мандрівникам, тому кожен крок угору приносив задоволення і радість. Цьогоріч дистанцію подолали понад 500 чоловік. 

З Днем туризму – святом усіх, кого ваблять близькі й далекі мандрівки, активний і змістовний відпочинок. 
Завзяття, наснаги, цікавих зустрічей і відкриттів! 


Ми діти твої, УКРАЇНО

У цілому світі є різні країни,
А в мене у серці - одна!
Живе там мова , слово народу
І пісня у ній ожива
Співають пташки, зеленіють діброви,
Дзвінко шумить водограй .
Чути тут рідну, наймилішу мову
Яка крізь століття луна .
Тут мамина пісня в маленькому серці,
Батькові щирі слова.
Повчання родини, усмішки брата .
А земля в нас, така чарівна!
Тому, Україно, не зволікай
Бо ворог на сході чатує .
У тебе є - МИ! Найміцніша сім’я!
Ми голову й тіло положим ,
Тільки б ти вільна й щаслива була,
Вкраїно моя! Живи, найрідніша!
Живи повсякчас,
І мова твоя не загине!
Ти сильная духом,
Ти створена саме для нас,
Ми діти твої, УКРАЇНО!
Ольга Білусяк, учениця 9-А класу 



Нам пора для України жить!

У 2016 році виповнюється 160 років від дня народження та 100 років від дня смерті великого українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського та політичного діяча – І.Я.Франка. Ось тому, в перші дні осені класний керівник та учні 9-А класу, в будинку культури с.Манява провели тематичний вечір «Нам пора для України жить!». Підтвердженням любові учнями до українського діяча стало те, що учні розказували біографію поета, декламували вірші, співали пісні у супроводі презентації «З вершин і низин».
Франко писав: «Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими, а українцями без соціальних кордонів…». Тому нашим обв’язком класних керівників є виховувати в учнів патріотичний дух, любов до Вітчизни та гордість за свою націю.

Немає коментарів:

Дописати коментар